Skip to content

Programul complet al SuperLigii pentru sezonul 2024/2025

Programul noului sezon al Superligii 2024-2025 a fost stabilit. Tragerea la sorți a avut loc la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal.

La finalul sezonul regulat, primele șase vor juca în play-off (tur- retur), iar ultimele 10 vor juca în play-out (tur)

La finalul play-off-ului și play-out-ului se va repeta scenariul din sezoanele anterioare: echipele de pe locurile 7-8 vor juca un baraj, iar câștigătoarea se va duela cu echipa de pe locul 4 pentru a vedea ce echipă merge în preliminariile Conference League.

CFR va incepe cu trei meciuri tari, împotriva lui Dinamo, la Cluj, în deplasare cu Rapid si acasă cu Universitatea Craiova. CFR si FCSB se vor întalni in etapa a 9-a.

Derby-ul Rapid-Dinamo se va disputa în etapa a 6-a, Dinamo-FCSB va avea loc în etapa a 13-a, FCSB-Rapid în etapa a 14-a, Universitatea Craiova-FCSB în etapa a 15-a.

ETAPA 1 – SuperLiga 2024-2024

Sepsi OSK – Poli Iași
Petrolul Ploiești – Gloria Buzău
CFR Cluj – Dinamo
UTA Arad – Rapid
Herrmanstadt – U Craiova
FCSB – U Cluj
Farul Constanța – Unirea Slobozia
FC Botoșani – Oțelul Galați

Etapa 2

Gloria Buzău – Sepsi
Dinamo – Petrolul
Rapid – CFR Cluj
U Craiova – UTA
U Cluj – Hermannstadt
Unirea Slobozia – FCSB
Oțelul – Farul
Poli Iași – FC Botoșani

Etapa 3

Sepsi – Dinamo
Petrolul – Rapid
CFR Cluj – U Craiova
UTA – U Cluj
Hermannstadt – Slobozia
FCSB – Oțelul
Farul – FC Botoșani
Poli Iași – Gloria Buzău

Etapa 4

Rapid – Sepsi
U Craiova – Petrolul
U Cluj – CFR Cluj
Slobozia – UTA
Oțelul – Hermannstadt
FC Botoșani – FCSB
Dinamo – Gloria Buzău
Farul – Poli Iași

Etapa 5

Sepsi – U Craiova
Petrolul – U Cluj
CFR Cluj – Slobozia
UTA – Oțelul
Hermannstadt – FC Botoșani
Gloria Buzău – Rapid
FCSB – Farul
Poli Iași – Dinamo

Etapa 6

U Cluj – Sepsi
Slobozia – Petrolul
Oțelul – CFR Cluj
FC Botoșani – UTA
U Craiova – Gloria Buzău
Farul – Hermannstadt
Rapid – Dinamo
FCSB – Poli Iași

Etapa a 7-a

Sepsi OSK – Unirea Slobozia
Petrolul Ploieşti – Oţelul Galaţi
CFR Cluj – FC Botoşani
Gloria Buzău – U Cluj
UTA – Farul Constanţa
Dinamo – U Craiova
Hermannstadt – FCSB
Poli Iaşi – Rapid

Etapa a 8-a

Oţelul Galaţi – Sepsi OSK
FC Botoşani – Petrolul Ploieşti
Unirea Slobozia – Gloria Buzău
Farul Constanţa – CFR Cluj
U Cluj – Dinamo
FCSB – UTA
U Craiova – Rapid
Hermannstadt – Poli Iaşi

Etapa a 9-a

Sepsi OSK – FC Botoşani
Gloria Buzău – Oţelul Galaţi
Petrolul Ploieşti – Farul Constanţa
Dinamo – Unirea Slobozia
CFR Cluj – FCSB
Rapid – U Cluj
UTA – Hermannstadt
Poli Iaşi – U Craiova

Etapa a 10-a

Farul Constanţa – Sepsi OSK
FC Botoşani – Gloria Buzău
Oţelul Galaţi – Dinamo
FCSB – Petrolul Ploieşti
Unirea Slobozia – Rapid
Hermannstadt – CFR Cluj
U Cluj – U Craiova
UTA – Poli Iaşi

Etapa a 11-a

Sepsi OSK – FCSB
Gloria Buzău – Farul Constanţa
Dinamo – FC Botoşani
Rapid – Oţelul Galaţi
Petrolul Ploieşti – Hermannstadt
U Craiova – Unirea Slobozia
CFR Cluj – UTA
Poli Iaşi – U Cluj

Etapa a 12-a

Hermannstadt – Sepsi OSK
FCSB – Gloria Buzău
Farul Constanţa – Dinamo
FC Botoşani – Rapid
Oţelul Galaţi – U Craiova
UTA – Petrolul Ploieşti
Unirea Slobozia – U Cluj
CFR Cluj – Poli Iaşi

Etapa a 13-a

Sepsi OSK – UTA
Gloria Buzău – Hermannstadt
Dinamo – FCSB
Rapid – Farul Constanţa
U Craiova – FC Botoşani
U Cluj – Oţelul Galaţi
Petrolul Ploieşti – CFR Cluj
Poli Iaşi – Unirea Slobozia

Etapa a 14-a

CFR Cluj – Sepsi OSK
UTA – Gloria Buzău
Hermannstadt – Dinamo
FCSB – Rapid
Farul Constanţa – U Craiova
FC Botoşani – U Cluj
Oţelul Galaţi – Unirea Slobozia
Petrolul Ploieşti – Poli Iaşi

Etapa a 15-a

Sepsi OSK – Petrolul Ploieşti
Gloria Buzău – CFR Cluj
Dinamo – UTA
Rapid – Hermannstadt
U Craiova – FCSB
U Cluj – Farul Constanţa
Unirea Slobozia – FC Botoşani
Poli Iaşi – Oţelul Galaţi

Rezumate Video

Citește și:

© 2024. All rights reserved by TVGool.ro.
Made with  by UpDesigns.ro