Astăzi, 29 noiembrie, clubul covăsnean a anunțat, în mod oficial, despărțirea de Liviu Ciobotariu.
Ajuns pe banca lui Sepsi în vara acestui an, Ciobotariu a început excelent sezonul și a câștigat Supercupa României in fata celor de la Farul Constanta. Au urmat 10 meciuri fără înfrângere, în campionat și cupele europene, unde au ajuns pana in play-offul Conference League.
Conducerea clubului Sepsi OSK a ajuns la un acord privind rezilierea pe cale amiabilă a relațiilor contractuale cu antrenorul principal Liviu Ciobotariu.
Totodată, clubul nostru a încetat, de comun acord, raporturile contractuale și cu antrenorii secunzi Cătălin Munteanu și Adrian Iordache.
Pe această cale dorim să le mulțumim pentru întreaga activitate desfășurată sub culorile clubului nostru și le urăm mult succes în continuare!
,se arata in comunicatul celor din Sfantu Gheorghe.
Ajuns pe banca lui Sepsi în vara acestui an, Ciobotariu a început excelent sezonul și a câștigat Supercupa României in fata celor de la Farul Constanta. Au urmat 10 meciuri fără înfrângere, în campionat și cupele europene, unde au ajuns pana in play-offul Conference League.
9 victorii, 8 egaluri si 9 infrangeri este bilantul lui Ciobi la Sepsi, lasandu-i pe locul 10 in Superliga, cu 20 de puncte.
De-a lungul carierei, Liviu Ciobotariu le-a mai pregătit pe FC Național, CS Otopeni, Pandurii Târgu Jiu, Brăila, Dinamo II, Dinamo, Poli Iași, FC Vaslui, ASA Târgu Mureș, Al-Faisaly, Al-Tai, FC Botoșani, naționala Libanului, Hermannstadt și FC Voluntari.
Ciobotariu poate fi o varianta pentru banca tehnică a celor de la Dinamo, care s-au despărțit ieri de Ovidiu Burcă.
”În mod normal vom avea antrenor până la meciul următor sperăm să fie numit. Negociem deja cu un antrenor, dar nu e român. Vrem un străin”, a anuntat Attila Hadnagy, presedintele celor de la Sepsi, pentru iAM Sport.